haneajans
Domain Seçimi için yorumlar kapalı
and posted in Bilgiler

domain-isimleriDomain web sayfanızın ismini belirttiğini söylemiştik domain sizin sitenizin rakiplarinizin arasında google bing yandex vb. arama motorlarında üst sırada çıkmasını sağlayan önemli bir faktördür.
Domain seçiminde yapacağınız iş hedef kitlenizin bulunduğu coğrafi bölge aranacak olan ürün ve hizmetlerin isminin geçmesi gibi püf noktaları değerlendirmek önemlidir.
Çok uzun kelimeler sayfanıza direkt girmek isteyecek ziyaretçilerinizi etkileyecek ayrıca kurumsallıktanda uzak olacaktır. Uzun ismin bir dezavantajı ise mail adresinize girerken veya başkalarına aktarırken yaşayacağınız sorunların temel sebebidir. Kurumsallığınızı öne çıkarmak için mutlaka web sayfanızın uzantılı mail adresini kullanın.
Seçenekler arasında bulunan ve genelde aradığınız ismin karşılı com.tr domaindir bu domaini alabilmek için ise Ticaret odasından alınmış olan “Faaliyet Belgesi”, “Ticari Sicil Belgesi”, “Oda Sicil Kayıt Sureti” ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı. Faaliyet belgeleri son altı (6) ay için alınmış olmalıdır.Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan alınmış olan “Sicil Tasdiknamesi” ya da “Ticari Sicil Gazetesi” veya marka tescili gerekmektedir.
Domain seçimi web sayfası için önemli bir etkendir.

Yorumlar kapatılmış.