haneajans
Google Reklamları için yorumlar kapalı
and posted in Bilgiler

googlereklamBir milyondan fazla işletme Google AdWords’ten yararlanıyor. İşte nedenleri:

İşletmenizin bulunmasını sağlayın

Web sayfanızı yaptırdınız fakat hala bir sonuç yok veya hızlı bir şekilde işletmenizi duyurmak müşterilere ulaşmak istiyorsunuz. Bu gibi durumlarda google reklamları devreye giriyor zamanı parayla satın almanızı sağlıyor ve google reklamları hakkında biraz bilgi sunalım google reklamların netteki adı adwords tür.

Google Adwords,Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir ve Google’ın gelirlerinin yaklaşık %90’nını oluşturur.Google’da reklam veren kullanıcıların reklamları Google’da ilk 3 sıra ve sağ taraftaki 8 bölümden bir tanesinde yer alır. Bir de Google’ın görüntülü reklam ağı bulunmaktadır.Görüntülü reklam ağı ise birçok sitede muhtemelen görmüş olduğunuz “Google Reklamları” ibaresiyle yer alan resim,video veya hareketli reklamlardır.

Google reklamlarında ücretlendirme tıklama başına maliyet ile gerçekleşir.Reklam veren bir günlük bütçe belirler ve reklamlar bu günlük bütçe dahilinde tıklama alır.Tıklama başına maliyetler ise sektörden sektöre göre değişkenlik gösterir ve sektördeki rekabete göre belli olur.Örneğin bir sektörde tıklama başına maliyet 0,25 kuruş ve reklam veren 20 TL’lik bir günlük bütçe belirledi.Reklamlar 0,25 kuruştan tıklama alır ve belirlenen günlük bütçeye ulaşana kadar reklamlar tıklanmaya devam eder.

Geniş çaplı özellikleri ile birçok reklam aracından farklıdır.Reklam verenler reklamların gösterileceği ülke,bölge veya şehri seçebilir.Bunun dışında reklamların gösterileceği gün ve saat aralığını belirleyebilir ayrıca reklamların gösterileceği yaş,cinsiyet gibi demografik özellikleri de seçebilirler.

Google AdWords reklamlarının görüntülü reklam ağı, [arama Ağı], yeniden pazarlama, Gmail sponsorlu reklamlar, YouTube reklamları gibi etkin kullanılan türleri bulunmaktadır.

 

İnternet’teki müşterilere ulaşın

İnternet ortamında alakalı web sitelerinde, alakalı müşterilere ulaşabilirsiniz. Bir dizi seçenek, gerektiği zaman ve gerektiği yerde; web sitesi türüne, kitle türüne veya yeniden pazarlamaya göre hedefleme yapmanızı sağlar.

Pazarlamada işi şansa bırakmayın

Ölçülebilir, güvenilir, esnek

Google AdWords, reklamlarınızı kaç kişinin fark ettiğini ve web sitenizi ziyaret etmek için tıklayanların veya sizi arayanların yüzdesini gösterir. İzleme araçları sayesinde, reklamlarınızın doğrudan sonucu olarak web sitenizde gerçekleşen fiili satışları bile görebilirsiniz.

Doğru zaman, doğru yer

Reklamları, bölgesel veya küresel olarak yayınlayın

Reklamlarınızı belirli ülkelerdeki, bölgelerdeki veya şehirlerdeki ya da işletmenizden veya mağazanızdan belirlenmiş bir uzaklıkta bulunan müşterilere hedefleyin.

Doğru kullanıcılara doğru zamanda ulaşın

Google’daki kullanıcılar, sunduğunuz ürün ve hizmetleri tam aradıkları anda işletmenizi bulabilir.

Günümüzün mobil dünyasında, müşterilerinizin kullandığı masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazların tümünde reklam yayınlıyor olmanız gerekir. Bu yolla, müşterilere arama yaparlarken, İnternet’te gezinirlerken veya ürün satın alırlarken ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapatılmış.