haneajans
Hosting Seçimi için yorumlar kapalı
and posted in Bilgiler

hostingHosting web sayfalarının barındırıldığı bilgisayarlara verilen isimdir. Hostinglerde bir web sayfasının sayfaları resimleri videoları database’leri mailleri bulunur.
Web sayfaları iki çeşit hosting kullanır. Linux ve asp linux php işletim sistemine uyumlu mysql database veri tabanı kullanan dünyadaki bir çok sistemin kullandığı hostinglerdir. Asp hosting sunucuda windows işletim sistemi alt yapısını kullanır site dili olarak asp mssql database sistemini kullanır. Maillerinizde seçmiş olduğunuz hostingte barındırılır.
Bu kadar bilgiden sonra hosting seçimi için gerekli ipuçlarını sizlere bildireceğim ilk öncelik hız.
seçmiş olduğunuz hostingin hızı web sayfanız açılırken ziyaretçi trafiğini googlede sıralamanızı sistemin düzgün çalışmasını resimlerin açılmasını etkileyen faktördür. Hostingin hızını ise firmanın telekom anlaşmaları trafik kotaları bulunduğu yerdeki telekom alt yapısı etkiler. Hız durumunu gözetirken Türkiye lokasyonlu hostingleri seçmemiz gerekmektedir.
İkinci en önemli unsur ise firmadır. Alnumel olarak isimtescille çalışmaktayız ve köklü bir firmadır.  Firmanın geçmişi serverları bünyesinde bulundurup bulundurmadığı kiralıyan firmada çok geçmiş kullanıcı deneyimleri önemlidir. Ülkemizde birçok hosting firması olup iki gün sonra kapatıp gidenler bulunmaktadır. Böyle bir durumda websayfanızın yedeği yoksa yeniden sayfa kurulumu varsa sayfa taşıma işlemi gerekmektedir buda emek veya ek maliyet demektir. Hosting seçerken hızına ve köklü bir firma olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

Yorumlar kapatılmış.